Jak się modlić?

Nauka modlitwy to wspaniałe narzędzie, które pomoże ci poczuć się bliżej Boga. Modlitwa to otwarty i szczery dialog między tobą a Tym, który stworzył wszechświat. Jest to sposób na przyznanie, że potrzebujesz Boga i możesz Mu przekazać swoje prawdziwe uczucia i obawy w modlitwie. Modlitwa jest bezpiecznym miejscem do wyrażania swoich uczuć, ponieważ Bóg wie o tobie wszystko i jest dostępny, abyś mógł z nim porozmawiać 24 godziny na dobę. To pomaga budować zaufanie i pewność w twojej relacji z Bogiem.

Modlitwa jest rozmową z Bogiem

Wszyscy słyszeliśmy termin „modlitwa”, ale czym ona jest? W gruncie rzeczy modlitwa jest rozmową między tobą a Bogiem. Treść modlitwy zależy od twojej osobistej sytuacji i tematu, który chcesz omówić. Niektórzy ludzie używają jej, aby prosić o różne rzeczy, ale Bóg woli usłyszeć twoje szczere myśli. W trakcie modlitwy Bóg odpowiada na twoje pytania, dodając ci otuchy, siły i odpowiadając na nie.

Kiedy się modlimy, angażujemy się w rozmowę z Bogiem, szukając Jego odpowiedzi na nasze pytania, próby i problemy. Niezależnie od tego, czy szukamy boskiego przewodnictwa, czy po prostu jesteśmy ciekawi natury naszego życia, Bóg wie, jakie jest najlepsze rozwiązanie i pragnie się nim z nami podzielić. Aby poznać Jego odpowiedź, musimy zbliżyć się do Boga i nawiązać z Nim osobistą relację poprzez modlitwę. Możemy zacząć od przeczytania książki „Modlitwa jest rozmową z Bogiem” Charlesa Stanleya.

Tora jest pełna metafor dotyczących naszej relacji z Bogiem. Bóg jest jak rodzic, przyjaciel, król, małżonek i tak dalej. Ważne jest, aby pamiętać, że każda osoba ma różne poziomy wątpliwości co do tego, czy G-d jest prawdziwy, czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy są sceptykami w kwestii modlitwy, częściej używają metafor takich jak „matka”, „dziecko”.

Każdego dnia myślimy tysiącami myśli. Te myśli mogą być zamienione w modlitwy. Aby nauczyć się modlić bez przerwy, powinieneś wyrobić w sobie nawyk częstej modlitwy. Częste modlenie się jest najpotężniejszym sposobem na wzmocnienie swojej relacji z Bogiem. Modlitwa jest okazją do rozmowy z Bogiem i ważne jest, aby uważnie słuchać tego, co On mówi w swojej odpowiedzi. Modlitwa jest również okazją do podziękowania Mu za Jego miłość i opiekę.

Jest to rytuał

Celem modlitwy jest wyszkolenie jednostki do skupienia się na boskości. Osiąga się to poprzez intelektualną kontemplację i filozofię. Chociaż wielu współczesnych ludzi nie uczestniczy w rytuałach, tęsknota za ich uchwalaniem pozostaje. Niezależnie od tego, czy chodzi o modlitwę, medytację czy czytanie, jednostka może dostosować swój rytuał do swojego pochodzenia, okoliczności i relacji z Bogiem. W tym artykule przyjrzymy się trzem rodzajom rytuałów i temu, co mogą one zrobić dla współczesnych ludzi.

Jest to rozmowa z samym sobą

Kiedy się modlisz, być może ujawniasz Bogu osobiste szczegóły. Rozmowy z samym sobą często mają miejsce w czasie stresu. Ludzie, którzy są w krzywdzących związkach lub są przytłoczeni przez trudności finansowe, mogą mówić na głos. Inni mogą używać metody „jak się modlić”, aby porozumieć się z Bogiem. Niezależnie od tego, jaki jest powód twojej rozmowy z samym sobą, ważne jest, by słuchać Bożego głosu. Wykonując te proste kroki, przekonasz się, że rozmowa z Bogiem staje się intymną rozmową między tobą a Stwórcą.

Po pierwsze, musisz poznać swoją wiarę w Boga. Nauka rozmowy z Bogiem wymaga wiary w Boga. Niemniej jednak nie ma nic złego w cichym lub głośnym modleniu się. Bóg chce nas usłyszeć i odpowie na nasze modlitwy niezależnie od tego, jaki sposób komunikacji wybierzemy. Pamiętaj, że powinieneś dawać dobry przykład pokazując innym ludziom jak się modlić, aby i oni mogli się od ciebie uczyć. Demonstrując to, będą również bardziej skłonni do wysłuchania twoich modlitw.

Jest to rozmowa z innymi

Kiedy rozmawiamy z Bogiem, jest to jak prowadzenie rozmowy. Bóg, z którym rozmawiamy, ma cechy i osobowość, i chce usłyszeć, co mamy na myśli. Podczas gdy możemy rozmawiać z ludźmi, Bóg jest znacznie większy od nas i wykracza poza nasze codzienne życie. W związku z tym rozmowa z Bogiem wymaga sporej krzywej uczenia się. Aby zacząć, podajemy kilka pomocnych wskazówek. Po pierwsze, wybierz fragment Pisma Świętego, w który wierzysz. Po drugie, zrób listę rzeczy, o które chcesz prosić Boga. Po trzecie, medytuj nad Pismem Świętym. Na koniec zastanów się, jak twoja emocjonalna samokontrola wpływa na twoją rozmowę z Bogiem.

Nauka rozmowy z Bogiem wymaga wiary w boską obecność. Wymaga też relacji z Bogiem i wymaga praktyki. Powinieneś poświęcić trochę czasu na studiowanie Biblii, aby rozwinąć umiejętność rozmawiania z Bogiem. Ostatecznie modlitwa polega na uznaniu duchowego wymiaru życia. Nawiązując relację z Bogiem, będziesz miał większe szanse na bardziej znaczącą i produktywną interakcję ze swoim Stwórcą.

Powinieneś być w rozmowie z Bogiem. Bóg zawsze komunikował się z ludźmi. Mojżesz był w stanie usłyszeć, jak Bóg mówi do niego na Stolicy Miłosierdzia. Kluczem do modlitwy jest słuchanie Boga. Powinieneś również słuchać innych ludzi, kiedy mówią. W ten sposób możesz rozwinąć głębszą relację z Bogiem. Ale co zrobić, jeśli nie słyszysz, jak Bóg mówi? Oto kilka kroków do modlitwy:

Pierwsza odnotowana w Biblii modlitwa znajduje się w Księdze Rodzaju 3. Jest to rozmowa między Bogiem a Adamem, która zaczyna się od pytania. Paweł napisał: „Módlcie się bez przerwy”. Jednak inne tłumaczenia tego wersetu mówią, aby modlić się stale, albo „nigdy nie przestawać się modlić”. Nie ma znaczenia, którego tłumaczenia używasz; kluczem jest myślenie o modlitwie jako o rozmowie z Bogiem. Jeśli to Bóg inicjuje rozmowę, jest bardziej prawdopodobne, że otrzymasz odpowiedzi, których szukasz.

Proces modlitwy jest rozmową pomiędzy tobą a Bogiem. Choć brzmi to jak łatwy proces, sama modlitwa może być kłopotliwa lub skomplikowana. Najlepiej jednak podejść do niej jak do rozmowy z przyjacielem. Adam Weber oferuje praktyczne, łatwe do naśladowania i dostępne dla każdego podejście do tego tematu. Jego książka jest napisana dla ludzi, którzy chcą rozwijać relację z Bogiem i rozmawiać z Nim.

Zawsze, gdy się modlisz, staraj się wizualizować przedmiot swojej modlitwy. Wyobraź sobie, że Jezus jest twoim przyjacielem i zawsze cieszy się z twojej obecności. Spróbuj wyobrazić sobie Jezusa jako przyjazną twarz, która wita cię z uśmiechem. Twoja twarz powinna być przyjazna i nieskomplikowana podczas rozmowy z Jezusem. Następnie możesz zacząć od przeczytania przypowieści biblijnej, która pomoże ci uspokoić twoje nerwowe myśli. Kiedy poczujesz się spokojny i skupiony, możesz pomodlić się do Boga.