Najpiękniejsze pieśni kościelne wszech czasów

Jeśli szukasz najpiękniejszych pieśni kościelnych wszech czasów, nie szukaj dalej. Ten artykuł dostarczy Ci kilku rekomendacji. Od 10000 Reasons Matta Redmana do wersji „I’ll Fly Away” Arethy Franklin, oto kilka piosenek, których nie powinieneś przegapić. Nie zapomnijcie też sprawdzić innych moich artykułów na temat muzyki kościelnej! Mamy nadzieję, że znajdziesz jeden lub dwa, które z tobą rezonują!

10000 powodów Matta Redmana

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o hymnie, który uchwyci piękno i cud Bożego stworzenia, musisz posłuchać 10,000 Reasons Matta Redmana. Ta inspirująca piosenka splata ze sobą własne spotkania Redmana z Bogiem z historiami wierzących na przestrzeni wieków. Rezultatem jest piękna piosenka, która stała się współczesnym hymnem.

Napisany przez autora piosenek Matta Redmana hymn oparty jest na Psalmie 103, a tekst ma na celu przypomnienie słuchaczom, dlaczego powinni wielbić Boga. Został napisany przez Redmana po wysłuchaniu autorów hymnów, którzy umieścili Pismo Święte w muzyce. W rezultacie ten album otrzymał certyfikat złota od RIAA. Stał się hitem, zdobywając wiele nagród Dove i dwie Grammy za tytułowy utwór „10,000 Reasons Why Church Songs Are Beautiful”.

„10,000 Reasons” autorstwa Matta Redmana i Jonasa Myrina wspięło się na listy przebojów, osiągając nr 1 na amerykańskiej liście przebojów Billboard Christian Songs. Piosenka była coverowana przez różnych artystów i osiągnęła numer jeden na US Billboard Christian songs chart przez 13 tygodni. Później została przetłumaczona na wiele języków i zdobyła dwie nagrody Grammy. Piosenka ta stała się popularną podstawą muzyki kościelnej na całym świecie.

Wersja Arethy Franklin „I’ll Fly Away”

Oryginalny hymn, „I’ll Fly Away”, został napisany w 1929 roku przez Alberta E. Brumleya i opublikowany przez Hartford Music Company w 1932 roku. Zainspirowany świecką balladą „The Prisoner’s Song”, Brumley napisał „I’ll Fly Away”, aby przekazać wiadomość o przebaczeniu i akceptacji. Dziś piosenka ta jest popularna w nabożeństwach różnych wyznań.

„What a Friend We Have in Jesus” Josepha Scrivena
Wiadomo, że na piosenkę Josepha Scrivena wpłynęło cierpienie jego własnej matki. Pieśń ta powstała w wieku 25 lat, kiedy to porzucił swoje życie i wszystko, co posiadał, by służyć biednym i uciśnionym. Wówczas doszło do tragedii – jego narzeczona zginęła po upadku z konia podczas przejazdu przez most, a on nie był w stanie jej uratować. W rezultacie Scriven zaczął głosić kazania w kościele baptystów w Balieboro i zaczął przekazywać swoje dochody na rzecz biednych. Był również znany z tego, że rąbał drewno na opał dla potrzebujących.

Wiersz został skomponowany w okresie ciężkiej choroby Scrivena. Przyjaciel odkrył go przy łóżku Scrivena i zachęcił go do opublikowania. Później zmienił tytuł na „Pray Without Ceasing” i opublikował go w tajemnicy. W tym czasie Scriven zdołał zdobyć uznanie jako autor wiersza. W latach osiemdziesiątych XIX wieku hymn został przełożony na muzykę przez adwokata Charlesa Crozata Converse’a i stał się popularny.

Kiedy wiersz Josepha Scrivena został opublikowany, odzwierciedlał on pasję jego życia. Pielęgnował on bliską przyjaźń z Jezusem i napisał wiele hymnów i modlitw o tej relacji. Jego miłość do Jezusa była tak głęboka, że Scriven posunął się nawet do pomocy biednym ludziom w potrzebie. Podjął się nawet udzielania korepetycji. Pieśń „Jakiego przyjaciela mamy w Jezusie” jest trwałym przypomnieniem jego własnej miłości i współczucia dla ludzkości.

Autor piosenki, Joseph Scriven, był byłym żołnierzem Royal Marine i ukończył Trinity College w Londynie. Ożenił się z dziewczyną z rodzinnego miasta i zamieszkał w Kanadzie. Tych dwoje poznało się i zakochało w sobie. Ich ślub był ustalony, ale panna młoda utonęła dzień wcześniej. Joseph Scriven był zdruzgotany i zwrócił się do Pana Jezusa Chrystusa, aby pomógł mu uzdrowić i przejść przez trudne chwile w jego życiu.

Bogate zrozumienie Boga odbija się echem w tekstach pieśni „What a Friend We Have in Christ”. Piosenka została napisana w 1855 roku przez Josepha Scrivena, pochodzącego z Dublina w Irlandii. Chociaż wiersz został przypisany innemu poecie, uważa się, że Scriven napisał oryginalny wiersz anonimowo. Później piosenka została oprawiona w muzykę przez C.C. Converse’a, adwokata, który pisał kościelne hymny. Dopiero w latach osiemdziesiątych XIX wieku Scriven został właściwie uznany za autora hymnu. W 1868 roku Charles Crozat Converse skomponował melodię do tej pieśni.

Choć nie wiadomo, co było przyczyną powstania wiersza, „What a Friend We Have in Christ” jest poruszającym hymnem o miłości Boga. Ta piosenka jest wspaniałym przypomnieniem dla chrześcijan, że pomimo wszystkich przeciwności, „What a Friend We Have in Jesus” jest potężną pieśnią wiary. Jest to ponadczasowa piosenka człowieka, który kochał i pielęgnował swoją wiarę na pierwszym miejscu.